W Brzegu Dolnym działa cudowna, mała księgarnia prowadzona przez matkę i córkę – Księgarnia Stanisława Skrzyńska. Działają od 2011, kiedy mama – Stanisława – odkupiła księgarnię od swojej szefowej, która postanowiła po latach zakończyć działalność. Pani Stanisława z zawodu księgarzem i w sumie w branży pracuje ponad 40 lat z czego znaczną część czasu w dolnobrzeskiej księgarni. Pani Basia się w tym miejscu praktycznie wychowała, uwielbia je i pomaga mamie prowadzić księgarnię. Mimo nielicznego personelu (one dwie i pracownik) i niewielkiego lokalu dołączają do Weekendu Księgarń Kameralnych 2017. Zobaczcie, co dla Was przygotowały:

22 kwietnia o godzinie 16:00 zapraszamy na spotkanie z lokalną autorką Sarą Romską. Pod koniec 2016 wydała książkę „Dzieci psychiatryka” ukazującą przerażającą rzeczywistość oddziałów zamkniętych. Książka oparta jest na wspomnieniach i pamiętnikach pacjentów oraz na doświadczeniach zawodowych autorki. Sara Romska, jak czytamy w notce biograficznej, „w szpitalu psychiatrycznym wśród skrzywdzonych dzieci postanowiła napisać o nich książkę”.

Niedziela w małym mieście jest bardzo specyficzna. Panuje powszechne ujednolicenie. Do południa ruch ludności tylko w kierunku dom-kościół-dom, później jest pora obiadowa, która wyludnia ulice i dlatego zdecydowałyśmy się na:

23 kwietnia od 15:00 do 17:00 warsztaty „Książka na deser”, w trakcie których dzieci stworzą „słodkie” zakładki do swoich ulubionych książek i przy okazji poznają współczesnych, polskich ilustratorów.