Zaczytani zbierają książki w całej Polsce, uruchomili 1000 punktów zbiórek w pięciu miastach, tworzą Zaczytane Biblioteki, z których każdy mały i duży pacjent może zabrać książki do domu, organizują wydarzenia czytelnicze z udziałem znanych osób. Zaangażowali kilkudziesięciu artystów i stawiają ławki w kształcie książek w Warszawie i Wrocławiu. Przekazują książki honorowym dawcom krwi. W tym roku ruszają z Programem Biblioterapii w szpitalach.

Misją Fundacji jest wsparcie dzieci, młodzieży oraz dorosłych przebywających w szpitalach oraz promowanie czytelnictwa. Na co dzień tworzy ją czwórka przyjaciół, którzy z wielką pasją i siłą działają by odmienić codzienność w szpitalach. Jednak co roku angażują setki osób działających aby wspólnie inspirować i pomagać. Dzięki społecznemu poruszeniu pod swoimi skrzydłami mają ponad 400 szpitali.

Księgarnie biorące udział w Weekendzie Księgarń Kameralnych dołączają do tej wspaniałej inicjatywy i przez cały weekend między 21 a 23 kwietnia będą zbierały u siebie książki dla Zaczytanych. W tym roku organizatorom zależy również na książkach dla dorosłych. Książki będzie można zostawiać w Warszawie w:

 1. Bagatela na Pięterku
 2. Księgarnia Warszawska
 3. Tarabuk w Teatrze Lalka
 4. Tarabuk w Nowy Świat Muzyki
 5. Zaczytanie 😉 z Józefowa
 6. Księgarnia Artystyczna w Zachęcie
 7. Księgarnia na Tłomackiem
 8. Badet Wilanów
 9. Księgarnia Dwie Siostry
 10. Księgarnia ABE – IPS
 11. Księgarnia Co-Liber
 12. Księgarnia Wytwórnia
 13. MiTo
 14. Księgarnia im. Baczyńskiego
 15. Badet Ursynów

24 kwietnia rusza oficjalnie Wielka Zbiórka Książek, która potrwa do 21 maja. Mieszkańcy Gdańska, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia będą mogli przez niemalże miesiąc oddawać książki zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Więcej informacji na stronie