Czerwony Atrament to nasz pieszczoszek na księgarnianej mapie Polski. Działają od półtora roku, a już zdążyli nieźle narozrabiać. Teraz walczą o grant w konkursie Lechstarter (GŁOSUJCIE CODZIENNIE!). Zapraszają też na Weekend Księgarń Kameralnych.

20 kwietnia – Open Coffee – nowy cykl spotkań dla kobiet w Płocku. Tematem pierwszego spotkania będzie POSTPRAWDA, znana również jako tzw. fake newsy. Redaktorzy Oxford Dictionaries uznali postprawdę (post-truth) słowem roku 2016. Postprawda, to w ich rozumieniu polityka, która opiera się na graniu na emocjach, w której nie ma miejsca na fakty i rzeczowe argumenty. Co to jest prawda i gdzie jej dziś szukać? Czym różni się postprawda od kłamstwa?
22 kwietnia – Cykl wykładów o zdrowym odżywianiu
23 kwietnia – Otwarcie sezonu turystycznego
  • 10 % rabatu przy zakupie dwóch książek z asortymentu księgarni,
  • przez cały dzień kawa specialty w promocyjnej cenie 10 zł (czyli nawet 3 zł taniej),
  • o godzinie 14.00 czytanki w Czerwonym Atramencie – czytamy dzieciom książki na głos, udział bezpłatny
  • księgarnia czynna będzie w godzinach 10.00 – 15.00
26 kwietnia – Jestem OK taki, jaki jestem – seminarium inspirujące. Serdecznie zapraszam wszystkich Rodziców – obecnych i przyszłych, na seminarium inspirujące Familylab, na którym opowiem o wartościach duńskiego terapeuty Jespera Juula. Spotkanie jest wprowadzeniem do zagadnienia poczucia własnej wartości – fundamentu zdrowia psychicznego i szczęśliwego życia. Jeśli jako Rodzic lub przyszły rodzic zastanawiasz się:
– jak rodzi się poczucie własnej wartości u dzieci,
– co je buduje, a co niszczy,
– jaka jest różnica między poczuciem własnej wartości, a pewnością siebie (a jest istotna!)
– jak wspólnie z dzieckiem można wspierać swoje poczucie własnej wartości