Dwa Weekendy Toruńskich Księgarń Kameralnych z sukcesem. Teraz księgarze startują z ogólnopolskim weekendem! Pięć księgarń z Torunia i księgarze, którzy uważają, że to wymarzona praca: wciąż nowe książki, rozmowy o nich z klientami.  Klient w księgarni to przecież musi być ktoś lubiący książki, więc nie ma szans na brak porozumienia. Kolektyw w Toruniu powstał po zeszłorocznych Targach Książki w Warszawie i od tego czasu nie zwalnia tempa.

W piątek, sobotę i niedzielę w godzinach otwarcia księgarń organizują grę księgarnianą: kto zbierze pieczątki z minimum pięciu księgarń kameralnych weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych książkowych nagród, kto zbierze komplet dziesięciu pieczątek ze wszystkich księgarń, ma nagrodę gwarantowaną! Warto 🙂

PIĄTEK 21.04.

Czytelnia CSW (ul. Wały gen. Sikorskiego 13)

„Migranci, uchodźcy, obcy”. O migrowaniu, przemieszczaniu, rozmawiać będziemy z antropolożką Natalią Bloch, autorką wystawy „Wszyscy jesteśmy migrantami. Listy polskich emigrantów z Ameryki z końca XIX wieku” w Muzeum Etnograficznym w Toruniu, i z Dioniziosem Sturisem, który jest autorem książek o greckiej imigracji powojennej w Polsce oraz o Polakach na wyspie Man – „Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji”.

Będziemy rozmawiać o zjawisku, jakim jest migracja, w szerszym kontekście, tzn. nie tylko w odniesieniu do tego, co słyszymy w ostatnim czasie o uchodźcach, ale w kontekście historycznym.

W trakcie spotkania będzie promocja na książki związane ze spotkaniem:

„Wszyscy jesteśmy migrantami. (Od)zyskiwanie pamięci migracyjnej”, red. Natalia Bloch, Poznań: Centrum Kultury ZAMEK 2016, przy współpracy z Instytutem Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM oraz Centrum Badań Migracyjnych UAM oraz D. Sturis „Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji”  wyd. WAB.

Księgarnia Bookinista (ul. Konstytucji 3 Maja 10)

16.00 – Spotkanie z Iwoną Chmielewską. Ilustratorka po raz kolejny będzie podpisywać swoje książki.

Księgarnia Centrum (ul. Chełmińska 4)

Lekcja ksiegarska dla uczniów klasy Ia z ZS nr 16 oraz wszystkich chętnych. Podczas spotkania będzie z nami również pan Adam Bojar, dzięki któremu powstała dźwiękowa wersja książki „Cztery strony czasu” Iwony Chmielewskiej. Dla wszystkich klientów będzie rabat do zakupów w wysokości 10% (nie uwzględniając kodeksów prawnych oraz pozycji wyd. TNOiK). Przez cały weekend dla najmłodszych będą  słodkie upominki.

SOBOTA 22.04

11:00 – Spacer szlakiem toruńskich księgarń kameralnych, zbiórka pod pomnikiem Kopernika. Zajrzymy do księgarń na Starówce i poza nią, księgarze opowiedzą o swojej pracy, o księgarniach, najciekawszych wydarzeniach w ich historii, będzie również możliwość posilenia się słodkościami.

Czytelnia CSW Seans i zabawy twórcze w ramach cyklicznej imprezy BAJKI Z RZUTNIKA. Dla dzieci i rodziców.

Księgarnia Books (ul. Szeroka 26/28)

w godzinach otwarcia księgarni 10:00-16:00 rabaty 10-15% na całą ofertę.

Księgarnia Bookinista (ul. Konstytucji 3 Maja 10)

w godzinach otwarcia księgarni 9:00-14:00 oferta książkowa z rabatem od 10%.

Księgarnia Centrum (ul. Chełmińska 4)

Dla wszystkich klientów będzie rabat do zakupów w wysokości 10% (nie uwzględniając kodeksów prawnych oraz pozycji wyd. TNOiK). Przez cały weekend dla najmłodszych będą dostępne słodkie upominki.

NIEDZIELA 23.04

Księgarnia Sztuki w CSW (ul. Wały gen. Sikorskiego 13)

Wszyscy Ci, którzy dokonując książkowych zakupów w Księgarni Sztuki w CSW, użyją hasła „Toruńskie Księgarnie Kameralne”, otrzymają rabat w wysokości 15%.

Księgarnia Books (ul. Szeroka 26/28)

w godzinach otwarcia księgarni 10:00-16:00 rabaty 10-15% na całą ofertę

Toruński Antykwariat Księgarski (ul. Wysoka 16)

godz. 10:00-15:00 zaprasza na kawę, herbatę i ciastka oraz prezentację najciekawszych książek o książkach z okazji Światowego Dnia Książki.