Dzień dobry Gliwice! Szykuje się piękny weekend. Najstarsza nieprzerwanie działająca księgarnia „Mercurius” odnawia dla Was wnętrze i atmosferę.  Od lat słynie w Gliwicach jako najlepiej zaopatrzona księgarnia naukowo-techniczna. Ale to nie wszystko! Znajdziecie tam  także ogromny wybór literatury pięknej, podręczników akademickich i szkolnych, książek do nauki języków obcych. A gry planszowe? A modele do sklejania? A dział dziecięcy oraz art-pap? Wszystko jest!

„Z radością weźmiemy udział w Weekendzie. Jesteśmy w trakcie mocnej rewitalizacji księgarni i staramy się uczynić z niej ponownie miejsce, do którego będziecie przychodzić, jak do ulubionych znajomych”. W Weekend Księgarń Kameralnych, od 20 do 22 kwietnia zapraszamy do „Mercuriusa” wszystkich miłośników książek, teatru i muzyki.
20 kwietnia, w czwartek, Justyna Wydra poprowadzi spotkanie z Marcinem Melonem, autorem przebojowej serii pisanych po śląsku (!) powieści kryminalnych o przygodach  dzielnego Komisorza Hanusika.
21 kwietnia dla dzieci i dorosłych, którzy potrafią odnaleźć w sobie dziecko, teatr „Lufcik na korbkę”. Spektakl „Teo, śląski dinozaur” w humorystyczny sposób porusza temat dinozaurów i jednocześnie dostarcza wiadomości naukowych. Aktorzy w przedstawieniu wykorzystują różne techniki teatralne – od żywego planu, pantomimy, po pacynki, elementy kuglarskie i musicalowe, żonglerkę i balet , przekazując w zabawny sposób istotne treści z morałem. „Teo, śląski dinozaur ” dotyka spraw przyjaźni, akceptacji inności i przedstawia zalety płynące ze współpracy.
22 kwietnia wydarzenie nie tylko dla melomanów. Kameralna Muzyka W Kameralnej Księgarni- posłuchamy klasycznej muzyki kameralnej w interpretacji  Kwartetu Smyczkowego „LesFemmes”.
Czekamy na Was, do zobaczenia!

Księgarnia Mercurius Gliwice, ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 14 b